Kogut z Pcimia to siusiak

Jeśli ktoś z Was stoi, to niech lepiej usiądzie bo szykuje się jazda bez trzymanki. Dzieci z Pcimia (Małopolskie) z pomocą Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych "Talent" i wsparciem fundacji Klamra wykonały piękny mural z kogutem, który miał za zadanie promować regionalne tradycje górali kliszczackich. Mural wygląda tak:

Kogut z Pcimia Kogut z Pcimia

Ogólnie koguty mają jak widać mocno przewalone w Pcimiu bo od razu zainterwniował proboszcz Lucjan Pezda i stwierdził na kazaniu że:

projekt Regio-mural Kliszczacy" wykonywała fundacja popierająca LGBT, prawa kobiet do aborcji, a "kogut wykonany na jednym z murali symbolizuje zdradę, fałszywość"

Jak te parszywe dzieciaki śmiały malować koguta z jakąś fundacją od LGBT i aborcji ? Gdzie byli rodzice ? Ks. Lucjan wyjaśnia:

Kochani, proszę was; w tych warsztatach uczestniczyły niewinne dzieci, posłali ich niczego nieświadomi rodzice. Proszę was i błagam, abyście im nie przypięli jakiejkolwiek łatki. Zapewniono mnie też, że tym dzieciom nie stała się krzywda. Ale was proszę też z całego serca: UWAŻAJCIE! Uważajcie komu i w jakim celu powierzacie swoje dzieci

Księdzu mocno się dostało, nawet od współbraci, więc stojące na straży moralności Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów zorganizowało modlitwy za to że ks. Lucjan był mega kozakiem i podjął nierówną walkę z zdradliwym kogutem i grupką dzieci:

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów

Wywołało to ogólne zażenowanie. Z pomocą przyszła Pani Maria Patynowska. Dla nieświadomych czytelników wyjaśnię, że Pani Maria to guru fronda.pl i ma na koncie takie intrygujące artykuły jak: PRAWDZIWY Pan Jezus LEWĄ ręką NIE błogosławi! Sztuczki Szatana! czyli kontent z pogranicza pato-katolicyzmu i zabobonów. Polecam lekturę artykułów tej Pani. Jeśli myślicie że wyszliśmy ze średniowiecza to Pani Maria utwierdzi Was że średniowiecze jeszcze nawet nie nadeszło. Pani Patynowska, w myśl: “jak biją naszych to trzeba bronić, byle jak, ale bronić” pogrzebała w encyklopedii i na obronę księdza, "ni z gruchy, ni z pietruchy", podała że kogut symbolizuje.. siusiaka:

Maria Patynowska

Reasumując. Dzieci namalowały zdradliwego koguta, który okazał się siusiakiem. Tak, to wszystko zdarzyło się w Polsce w XXI wieku.


Aktualizacja 28.08.2019

Mural został zdewastowany i.. dodatkowo wandale opatrzyli go znakami .. polski walczącej. Ciężko to jakkolwiek skomentować. Organizatorzy wydali oświadczenie:

Z wielkim smutkiem odnotowujemy, iż po niezrozumiałej dla nas próbie doszukiwania się ideologii w pracy dzieci i naszej inicjatywie promującej wartości regionalne, nasz mural został zdewastowany. Skreślono czarnym sprayem część napisu "Gościnność" - a dokładniej "inność" i umieszczono obok symbole Polski Walczącej.
Jako organizatorzy jesteśmy wstrząśnięci zarówno tym, jak została potraktowana praca dzieci i nas na rzecz społeczności lokalnej, jak i umieszczaniem takich symboli, poważanych przez wszystkich. Myślimy, że to także obrażające dla wielu bohaterów walczących o wolną Polskę, bo chyba nie takiej Polski by chcieli... 😥😥
Organizatorzy:
Karolina Jędrysek
Dariusz Martynowicz
Katarzyna Zięba
Adam Żądło

Mural z pcimia zdewastowany Mural z pcimia zdewastowany

Źródło: https://www.facebook.com/regiomuralPcim/posts/2386831228060449

Fake News – co to jest i dlaczego warto weryfikować źródła? Wstyd mi za Kraków

Komentarze